Sme špecialisti na tepelné čerpadlá

Aj keď by názov našej spoločnosti mohol evokovať pociť či dojem, že sme klimatizačnou spoločnosťou, nie je tomu zďaleka tak. Samozrejme nevyužiť potenciál tepelných čerpadiel v oblasti klimatizácie by bola chyba, ale oblasť klimatizácie je len našou sekundárnou činnosťou.

Názov našej spoločnosti KLÍMA, znamená niečo ako “podnebie”, “počasie”, “prostredie”, “podmienky okolitého prostredia” a tomu sa naozaj venujeme. Našim poslaním je vytvárať v budovách podmienky čo najbližšie k tým ideálnym. Z tohto pohľadu si treba uvedomiť, že kým chladenie a klimatizácia v budovách je niekde vôbec nie potrebná, alebo niekde len na niekoľko dní v roku, vykurovanie je potrebné v takmer každej budove viac ako 200 dní v roku! Približne taký je aj pomer našej činnosti, viac ako 95% sa venujeme tepelným čerpadlám a vykurovaniu a zvyšok chladeniu a klimatizácii. Výnimku tvoria dnes už rozšírené univerzálne riešenia, kde jeden systém slúži podľa potreby rovnako a plnohodnotne na vykurovanie aj chladenie.

Tepelným čerpadlám sa venujeme už od roku 2003 teda už takmer 15 rokov. Na slovenskom trhu s tepelnými čerpadlami sme od začiatku až doteraz patrili k priekopníkom a inovátorom. Ponúkame široký výber tepelných čerpadiel od významných výrobcov Atlantic, Hitachi, Daikin a iných. Neustále sa rozvíjame a zdokonaľujeme, patríme medzi firmy s najväčším počtom inštalovaných tepelných čerpadiel. Spolupráca s nami je pre Vás zárukou spokojnosti a komfortu v zime i v lete. Spoliehame sa na špičkové technológie japonských a európskych výrobcov najvyššej kvality. Prinášame len profesionálne riešenia.

Naše začiatky v roku 2003 boli síce skromné, ale už vtedy sme sa venovali ich vývoju a výrobe.

Za zmienku stojí niekoľko zaujímavostí:

1. Prvé inverterové tepelné čerpadlo (1kus) sme vyrobili o približne 4 roky skôr ako ich do sériovej výroby zaviedli významní svetoví výrobcovia. Našim motívom bolo vyriešenie problému s elektorinštaláciou ktorá nedokázala zvládnuť štarty on/off kompresora a bola preťažovaná čo viedlo k jej opakovanému vyhoreniu…

2. vyvinuli sme riadiace jednotky pre systém tepelných čerpadiel dnes známych pod pojmom VRF a VRV a využili sme ich v priemyselnej oblasti ako prví a jediní na Slovensku.

Od našich začiatkov s pokusmi s tepelnými čerpadlami voda-voda až po dnešné presvedčenie, že pre dnešný bežný rodinný dom je takmer jediným vhodným riešením alternatíva vzduch-voda sme sa teda rozhodne nedopracovali náhodou ale cez množstvo aj negatívnych skúseností. V súčasnosti už môžeme smelo vyhlásiť, že sa nemusíme učiť na našich zákazníkoch. Samozrejme radi sa poučíme stále, ale to čo ponúkame našim zákazníkom si najprv čo najlepšie overíme v rámci spoločnosti. Naša spoločnosť má dnes k dispozícii viaceré nehnuteľnosti v ktorých testuje tepelné čerpadlá v reálnej prevádzke, ale aj v umelo vytvorených extrémnych podmienkach. Takýmto spôsobom pre vás vyberáme vždy to riešenie o ktorom sme sa presvedčili, že je tým najlepším pre danú situáciu.

Sme tou správnou voľbou pre vás!

Oprite sa o silnú stabilnú spoločnosť a vyberte si z nášho širokého portfólia tepelných čerpadiel!